Żel do wybielania zębów – Najlepszy wybielacz do zębów

Powalająco śnieżnobiałym uśmiechem może się pochwalić niewiele osób. Pojawianie się przebarwień może być następstwem zarówno picia kawy, herbaty czy czerwonego wina, jak i palenia papierosów, przyjmowania antybiotyków czy spożywania pewnych potraw. Nie bez znaczenia pozostają także czynniki genetyczne oraz brak odpowiedniej higieny jamy ustnej. Niedokładne mycie zębów prowadzi do odkładania się płytki nazębnej, a w konsekwencji powstania nieestetycznego, ciemnego nalotu oraz kamienia. Usuwanie przebarwień w zaawansowanych stadiach jest bardzo trudne, dlatego warto czym prędzej sięgnąć po dobry żel do wybielania zębów.

Na czym polega wybielanie zębów za pomocą żelu?

wybielacz do zębów

Kup iBright już teraz! Prosto od producenta

Żel wybielający zęby to specjalny preparat, przeznaczony do rozjaśniania przebarwień zębowych za pośrednictwem domowego sposobu na wybielenie zębów czyli metody nakładkowej. Dzięki obecności odpowiednich składników aktywnych, tego rodzaju produkty wykazują bardzo dużą efektywność w zwalczaniu kamienia nazębnego. Niektóre środki mogą być nakładane bezpośrednio na szkliwo. Znacznie lepszą skuteczność, a także precyzję zapewnia jednak wybielacz do zębów aplikowany za pośrednictwem odpowiedniej nakładki silikonowej. Pozwala ona na rozjaśnienie zarówno pojedynczych zębów oraz ich fragmentów, jak i kompletnych łuków zębowych. Częstotliwość stosowania oraz ilość sesji niezbędnych do uzyskania wymaganego efektu zależy od indywidualnych cech wybielacza. Dzięki zaawansowanej formule, wybielanie zębów żelem pozwala na osiągnięcie rezultatów podobnych do wielogodzinnego noszenia specjalnych nakładek do wybielania zębów czy też odbycia profesjonalnego zabiegu w gabinecie stomatologii estetycznej.

 

Jaki jest najlepszy wybielacz do zębów?

Żel do wybielania zębów - efekty
Efekty stosowania iBright po 8 dniach

Wybierając dobry żel do wybielania zębów, warto zdecydować się na produkt bezpieczny w stosowaniu, a zarazem zapewniający efekt rozjaśnienia o zadowalającą ilość odcieni. Warunki te spełnia kompletny zestaw iBright, opracowany z myślą o osobach oczekujących prawdziwie śnieżnobiałego uśmiechu w ciągu zaledwie kilku dni. Podstawą uniwersalnej formuły tego preparatu wybielającego jest sodium perborate, czyli nadboran sodu. Ten całkowicie organiczny związek to bogate źródło tlenu aktywnego, który zapewnia znacznie szybszy proces wybielania oraz skuteczniejszą oksydację. Żel do wybielania zębów posiada również kryształki hydroksyapatytowe, odpowiadające za gruntowne oczyszczenie zębów oraz zapewniające lepsze przywieranie preparatu do zanieczyszczeń. Tworząc na powierzchni szkliwa bioaktywną warstwę ochronną, zamykają kanały zębiny i pozostają jednym z najważniejszych materiałów początkowych w procesie odbudowy kości. Żel do wybielania zębów iBright dysponuje tez naturalnym pH, dzięki czemu chroni szkliwo i zabezpiecza je przed ewentualnymi urazami mechanicznymi, często towarzyszącymi innym metodom wybielania. To wszystko pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie jak wybielić zęby.

 

Co wchodzi w skład zestawu iBright, prócz żelu do wybielania zębów?

wybielacz do zębów - zestaw

Zestaw iBright to komplet akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia zabiegu wybielania. Poza żelem o pojemności 15 ml, zawiera również spray przygotowujący, odpowiednio elastyczną nakładkę silikonową, 5-watową lampę LED, pięć sztuk chusteczek wybielających z fluorem oraz wzornik odcieni, a także instrukcję obsługi. Każdy element zestawu ma istotne znaczenie dla efektywności kuracji wybielającej, którą przeprowadzić można na dwa sposoby.

  1. W pierwszym przypadku wybielacz do zębów stosowany jest przez 5 dni, a sesje trwają tylko pierwszego i piątego dnia – odpowiednio po 30 i 20 minut.
  2. Kuracja 7-dniowa obejmuje 30-minutową sesję dnia pierwszego oraz sesje 10-minutowe w dniu czwartym i siódmym.

Sam żel do wybielania zębów jest bardzo prosty w aplikacji. Rozpoczynając sesję, należy nałożyć na palec chusteczkę wybielającą spryskaną sprayem przygotowującym, a następnie czyścić nią zęby przez ok. minutę. Kolejny etap polega na przymocowaniu nakładki silikonowej do lampy LED. Wybielacz do zębów iBright powinien być nałożony na część górną, jak i dolną. Nakładkę należy umieścić w jamie ustnej, włączyć lampę LED i pozostawić na cały czas trwania pojedynczej sesji. Po upływie 10 minut lampa automatycznie się wyłącza, dlatego w przypadku dłuższej sesji należy włączyć urządzenie ponownie.

 

Jaki jest najlepszy sposób na wybielenie zębów?

Pragnąc za wszelką cenę wybielić zęby, osoby zmagające się z nadmiarem przebarwień decydują się na wypróbowanie różnych metod. Do najczęściej stosowanych należy korzystanie z wybielających past do zębów. Produkty tego typu nie zawsze jednak wykazują oczekiwaną skuteczność w usuwaniu nieestetycznego nalotu, a na dodatek na osiągniecie zadowalających rezultatów trzeba czekać kilka tygodni. Ze względu na obecność silnych środków chemicznych, ściernych i polerujących, niektóre pasty mogą też nadmiernie fatygować delikatne szkliwo i wywoływać nadwrażliwość. Preparaty te rzadko są w stanie rozjaśnić zęby o więcej, niż jeden odcień.

Skuteczniejszy efekt wybielający może zapewnić profesjonalny zabieg u stomatologa. Najczęściej wykonuje się w tym celu naświetlanie szkliwa lampą polimeryzacyjną, poprzedzone nałożeniem na zęby odpowiednią ilością substancji wybielającej.

Przeprowadzić można także wybielanie laserowe, a w specyficznych przypadkach – wybielanie zębów martwych. Wadą specjalistycznego zabiegu jest niestety jego wysoka cena. Należy też pamiętać, że warunkiem predysponującym do jego wykonania jest zwykle konieczność posiadania w pełni zdrowego, kompletnego uzębienia. Kuracja uwzględniająca wybielacz do zębów iBright to sposób znacznie bardziej uniwersalny i równie skuteczny, a zarazem tańszy i o wiele mniej inwazyjny.

 

Podsumowanie

Możliwości wybielania zębów są coraz łatwiej dostępne, przez co znacznie wzrasta ich popularność. Naturalna barwa uzębienia nie zawsze jest idealnie biała – może wahać się od koloru kości słoniowej i koloru szaroniebieskiego, aż po odcień żółtobrunatny lub brunatnożółty. Urody nie dodają nikomu przebarwienia zarówno naturalne, jak i te wywołane czynnikami zewnętrznymi. Warto więc zdecydować się na skuteczny żel do wybielania zębów iBright, który zapewni pożądaną efektywność i pozwoli każdemu cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.

4.2/5 - (4 votes)

Pozostałe artykuły dotyczące wybielania zębów:
Domowe sposoby na wybielenie zębów – sposoby na białe zęby
Skuteczne wybielanie zębów – jak wybielić zęby w 8 dni?
Wybielanie zębów węglem – czy jest bezpieczne? Jak stosować?
Wybielanie zębów metodą nakładkową – czy warto?
Ile kosztuje wybielanie zębów? Przegląd wszystkich sposobów


Artykuł opublikowano: 18 lutego 2019
Artykuł zaktualizowano: 28 lutego 2019

Dodaj komentarz