Jak wybrać idealne słuchawki bezprzewodowe douszne?

najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne

Istnieje wiele rodzajów słuchawek, które różnią się między sobą specyfikacją, budową oraz wyglądem. Duża różnorodność ma uzasadnienie, ponieważ słuchawki pod konkretne przeznaczenie będą wyróżniały się innymi parametrami. To oznacza, że słuchawki dedykowane do studia muzycznego będą zupełnie inne od tych do telefonu. Na szczęście, pomocne przy wyborze okazują się rankingi słuchawek bezprzewodowych dousznych, gdy nie poszukujemy wysoce profesjonalnego sprzętu. Jednak znacznie łatwiej wybrać, jakie słuchawki bezprzewodowe douszne będą idealne dla naszych potrzeb z przynajmniej podstawową wiedzą na ich temat.

TOP 10 najlepszych słuchawek: ranking-sluchawek.pl – najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne

Jakie są rodzaje słuchawek?

Pierwszą kwestią, jaką ustalamy przy wyborze słuchawek jest ich rodzaj, ponieważ każdy ma inne preferencje w kwestii budowy oraz jakości. Istotny jest kształt oraz rodzaj nausznic, ponieważ to one będą decydowały o komforcie. Możemy wybierać spośród słuchawek:

  • Wokółusznych

Charakteryzują się dużymi kopułami, otaczającymi ucho. Najczęściej są dość masywne i niezbyt mobilne z powodu gabarytów. Jednak w większości przypadków mają przyjemne w dotyku nausznice, które zapewniają komfort przy noszeniu. Materiał wykonania ma wpływ na ergonomię użytkowania, ale także na jakość brzmienia. Większość słuchawek wokółusznych odznacza się lepszym wygłuszeniem otoczenia.

  • Nausznych

Sama nazwa wskazuje, że słuchawki tego rodzaju opierają się na uszach. Nie otaczają ich wokół szczelnie, a jedynie zakrywają uszy. Są gabarytowo mniejsze od słuchawek wokółusznych i często mają możliwość częściowego złożenia. Zapewniają zazwyczaj średnią lub wysoką izolację hałasu.

  • Dousznych

To najbardziej powszechny typ słuchawek, które znajdziemy w komplecie z każdym telefonem. Niewielkie główki słuchawek są wkładane do ucha, ale nie dokanałowo (tylko w części płytkiej ucha). Według rankingów słuchawek bezprzewodowych dousznych najpopularniejszymi markami są m.in. Samsung, JBL oraz AKG. Polecane słuchawki bezprzewodowe douszne nadają się zarówno do pracy, domu, jak i aktywności fizycznej, ale wszystko zależy od modelu oraz materiałów. Należy mieć na uwadze, że słuchawki douszne nie zapewniają wygłuszenia otoczenia. W przypadku większości modeli są to słuchawki otwarte, czyli dźwięk zostaje odprowadzony na zewnątrz – nasze bliskie otoczenie będzie słyszało to, co my.

  • Namałżowinowych

Słuchawki namałżowinowe do aktywności fizycznej oraz sportów są najlepsze. Bezprzewodowe słuchawki douszne w porównaniu do tych mogą wypaść w trakcie treningu, są zwyczajnie mniej stabilne oraz gorsze pod kątem wygłuszenia. Namałżowinowe słuchawki utrzymują się na głowie za pomocą specjalnego pałąka i gwarantują wysoką izolację dźwięków z zewnątrz.

  • Dokanałowych

To obecnie najpopularniejszy rodzaj słuchawek. Ich budowa pozwala na dotarcie bezpośrednio do kanału słuchowego, co zapewnia izolację dźwięku od otoczenia na wysokim poziomie oraz jego zbalansowaną jakość. Słuchawki tego typu są stabilne w noszeniu, lecz przy długim użytkowaniu mogą powodować dyskomfort. Najczęściej składają się z zatyczek silikonowych lub gumowych, umieszczanych przekaźniku – warto zadbać, by zatyczki były wykonane z przyjemnego, elastycznego materiału.

Jak kupić najlepsze słuchawki? Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę?

Wiele parametrów wpływa na jakość słuchawek, gdzie znaczenie ma zarówno rodzaj użytych materiałów, jak i technologii. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne będą miały zupełnie inną specyfikację w zależności od ich dedykowanego użycia – inne słuchawki będą nadawały się do pracy z muzyką, a inne do call center. Przy wybieraniu słuchawek idealnych bierzemy pod uwagę trzy podstawowe kategorie – cenę, rodzaj oraz dźwięk.

Cena

Można śmiało stwierdzić, że tanie słuchawki bezprzewodowe douszne nie będą najlepszej jakości, a ich funkcja będzie ograniczała się do tej najbardziej podstawowej. Tanie słuchawki, które można zakupić w dowolnym sklepie elektronicznym czy z akcesoriami telefonicznymi, to koszt od kilku do kilkudziesięciu złotych. Trzeba się liczyć z tym, że dobre słuchawki bezprzewodowe douszne będą kosztowały więcej (od kilkudziesięciu do kilkuset złotych) w zależności od ich parametrów, zaawansowania technologicznego oraz marki. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne, które gwarantują wysoką jakość dźwięku, możliwość ustawienia podkreślenia tonacji dźwięku oraz wiele więcej to koszt od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy dla słuchawek studyjnych.

Rodzaj ulubionego dźwięku

Słuchawki mają zapewniać wyraźny dźwięk, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się wysoką jakością muzyki oraz bez zakłóceń prowadzić rozmowy. Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne gwarantują możliwość wyboru, jakie tonacje będą lepiej uwydatnione. Niektórzy lubią bardziej dudniący bas, gdy innym zależy na czystości dźwięku. Przy wyborze polecanych słuchawek bezprzewodowych dousznych warto wziąć pod uwagę pasmo przenoszenia oraz impedancję, które będą wpływały na jakość dźwięku oraz rozróżnianie poszczególnych tonacji.

Preferowany typ słuchawek

Wiele rankingów słuchawek bezprzewodowych dousznych jest tworzona pod konkretne kryterium, np. rodzaj słuchawek ze względu na technologię transmisji. Obecnie najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne wykorzystują typ transmisji bluetooth, gdyż większość urządzeń korzysta z bluetooth, co daje możliwość podłączenia słuchawek bezprzewodowo do komputera, telefonu czy zestawu stereo. Dobre słuchawki bezprzewodowe douszne w większości korzystają z nowszej wersji bluetooth 5.0. Tańsze słuchawki bezprzewodowe douszne będą wykorzystywały często technologię radiową o częstotliwości 2,4 GHz.

Jakie słuchawki są najchętniej wybierane?

Najchętniej wybierane obecnie są słuchawki dokanałowe, gdyż zapewniają wysoką jakość dźwięku, są stabilne i wygodne przy noszeniu oraz zapewniają wytłumienie otoczenia. Polecane słuchawki bezprzewodowe douszne nadają się zarówno do codziennych czynności, jak i do aktywności fizycznej. Tego typu słuchawki zapewniają dużą różnorodność, co zauważalne jest już po samych rankingach. Słuchawki bezprzewodowe douszne gwarantują duży zakres cenowy i specyfikację w zależności od marki, a dodatkowo wszyscy producenci sprzętów elektronicznych i akcesoriów telefonicznych oferują duży wybór modeli.

Jednymi z najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych są JBL Tune 220 TWS. Bazują na nowoczesnej technologii, korzystając z bluetooth 5.0., a także AVRCP, HFP i A2DP. Dodatkowo, korzystają z technologii Pure Bass Sound, co zapewnia wysoką jakość niskich tonów i balans dźwięków. Można także skonfigurować je pod używanie asystenta głosowego.

Rate this post

Artykuł opublikowano: 7 października 2020
Artykuł zaktualizowano: 7 października 2020

Dodaj komentarz