Skuteczne wybielanie zębów – jak wybielić zęby w 8 dni?

Codzienne picie kawy i herbaty bądź palenie papierosów ma fatalne konsekwencje dla estetyki uzębienia. Śnieżnobiały uśmiech pozostaje wtedy jedynie w sferze marzeń, chyba że podejmie się decyzję o wybieleniu zębów. W tym artykule przedstawimy skuteczną i zarazem bezpieczną metodę na wybielanie zębów, którą można bezproblemowo zastosować w zaciszu domowym.

Dlaczego warto wybielać zęby?

Pojawiający się na zębach żółtawy osad z kawy, herbaty, czerwonego wina czy też papierosów nie wygląda ładnie. Osoby z takim defektem estetycznym unikają uśmiechu, ponieważ czują się zawstydzone. Jednocześnie obniża się ich pewność siebie. Trudno także o naturalne zachowanie, kiedy trzeba nieustannie myśleć o zasłanianiu ręką ust. W skrajnych przypadkach może dojść do izolowania się ze społeczeństwa. Problem dotyczy naprawdę wielu osób, ale na szczęście jest na to rada. Skuteczne wybielanie zębów jest dostępne dla każdego. Nie trzeba też wydawać majątku, aby cieszyć się lśniącymi i białymi zębami. Sprawdźmy więc, jak wybielić zęby i to bez konieczności wizyt u stomatologa.

 

Jak wybielić zęby w domu? Wybielanie zębów z iBright

zestaw do wybielania

Kup iBright już teraz! Prosto od producenta

Uczęszczanie do dentysty jest nie tylko stresujące, ale również czasochłonne i kosztowne. Jednak okazuje się, że nie trzeba wychodzić z domu, aby mieć śnieżnobiały uśmiech. Takie piękne efekty zapewnia zestaw do wybielania zębów iBright. Co ważne, można go wygodnie zamówić przez internet, a kurier dostarczy przesyłkę pod wyznaczony adres. Ta innowacyjna formuła na wybielanie zębów została opracowana przez grupę wybitnych ekspertów z dziedziny higieny jamy ustnej i dokładnie przebadana laboratoryjnie. To sprawia, że iBright wykazuje wysoką skuteczność działania, ale zarazem nie stwarza żadnego zagrożenia zdrowotnego.

Niektóre osoby obawiają się, że wybielacz do zębów może uszkadzać szkliwo i mocno podrażniać dziąsła. Owszem, nieumiejętne wybielanie zębów oraz stosowanie niewłaściwych środków skutkuje osłabieniem struktury zębów i zwiększa tym samym ich podatność na próchnicę. Nie dotyczy to jednak iBright. Specjaliści gwarantują, że ten zestaw do wybielania zębów jest w pełni bezpieczny. Jedynie może się pojawić delikatna nadwrażliwość na zimno i ciepło, która znika w ciągu kilku godzin. To jednak zupełnie naturalna reakcja, natomiast nie ma ryzyka pojawienia się skutków ubocznych. W przypadku osób poniżej 18 roku życia oraz z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi zaleca się konsultację lekarską. Zestaw iBright nie jest zaś wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, ale ten fakt nie powinien nikogo dziwić.

Każdy zestaw do wybielania zębów iBright zawiera:

 • Spray przygotowujący;
 • 5 wybielających chusteczek z fluorem;
 • Żel do wybielania;
 • Lampę LED 5 W;
 • Nakładkę silikonową dopasowującą się idealnie do szczęki;
 • Wzornik odcieni, dzięki czemu od razu łatwo zobaczyć efekty;
 • Szczegółową instrukcję.

Zobaczmy więc, jak wybielić zęby za pomocą iBright, a jest to naprawdę wyjątkowo nieskomplikowane. Wszystko niezwykle precyzyjnie wyjaśnia dołączona instrukcja.

Na początku należy przez minutę czyścić zęby chusteczką wybielającą spryskaną żelem przygotowującym. To ważne, ponieważ zęby muszą być naprawdę czyste, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Jamę ustną można potem przepłukać przegotowaną, letnią wodą. Kolejnym krokiem będzie nałożenie żelu do wybielania na dolną i górną część nakładki, a następnie dokładnie jej umieszczenie na zębach. Nakładka powinna dobrze przylegać do zębów, ale jednocześnie lepiej, żeby nie miała zbyt dużego kontaktu z dziąsłami i wargami. Kiedy nakładka wybielająca zostanie ułożona, to można włączyć lampę LED. Tutaj ważna uwaga – lampa automatycznie wyłącza się po 10 minutach, więc podczas tych dłuższych sesji konieczne jest jej ponowne włączenie. Po zabiegu należy ponownie przepłukać jamę ustną letnią wodą.

Do wyboru są zaś następujące opcje.

Kuracja 5-dniowa
W tym przypadku stosuje się dwie sesje wybielające. Pierwszego dnia sesja trwa 30 minut, a piątego 20 minut.

Kuracja 7-dniowa
Tutaj mamy do czynienia z trzema sesjami. Pierwszego dnia będzie to 30 minut, a czwartego i siódmego dnia sesje są krótsze i trwają po 10 minut.

Jedno opakowanie iBright powinno wystarczyć nawet na kurację 7-dniową, chyba że przebarwienia są naprawdę bardzo ciemne.

 

Zestaw do wybielania zębów iBright – pierwsze efekty

Skuteczne wybielanie zębów

Kup iBright już teraz! Prosto od producenta

Nałożenie nakładki do wybielania zębów z żelem oraz naświetlanie lampą LED skutkuje stopniowym niwelowaniem przebarwień. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej formule żelu. Podstawową substancją wybielająca jest Sodium Perborate, czyli nadboran sodu. To całkowicie bezpieczny związek, który jednocześnie zapewnia zachowanie naturalnego pH w ustach. Działanie tego czynnika zostaje jeszcze wzmocnione dodatkiem kryształków hydroksyapatytowych o potwierdzonych możliwościach redukcji przebarwień. Skuteczne wybielanie zębów jest efektem uwalniania przez składniki iBright atomów tlenu. Co istotne, ten wybielacz do zębów równie dobrze działa zarówno na pojedyncze zęby, jak i całe łuki zębowe, a nawet na fragmenty zęba.

Teraz kwestia najważniejsza – zestaw do wybielania zębów iBright gwarantuje uzyskanie naprawdę zadowalających efektów i potwierdzają to nie tylko przeprowadzone badania, ale przede wszystkim doświadczenie osób, które skorzystały z oferty. Należy przy tym wyraźnie podkreślić, że nie trzeba się męczyć kilkukrotnym chodzeniem do dentysty, aby uzyskać piękne i białe zęby. Producent daje gwarancję, że wystarczy zaledwie 5-8 dni i śmiało można się uśmiechać bez poczucia wstydu z powodu przebarwień oraz osadu z kawy czy herbaty. I jak pokazuje praktyka – nie jest to chwyt marketingowy, ale fakt. Osoby, które się zdecydują na wybielanie zębów za pomocą iBright na pewno nie będą tego żałować. Co więcej, od razu mogą zobaczyć efekty na dołączonym do zestawu wzorniku odcieni. Jeżeli więc ktoś zastanawia się nad tym, jak wybielić zęby, to zestaw iBright jest świetnym rozwiązaniem problemu.

 

Wybielanie zębów u stomatologa – porównanie cen oraz efektów

urządzenie do wybielania zębów

Doskonała skuteczność iBright to jedno, ale prawdopodobnie niektórzy obawiają się zbyt wysokiej ceny. I tutaj dobra wiadomość – wybielanie zębów z iBright jest tańsze w porównaniu z zabiegami wybielającymi u dentysty. To zatem kolejna zaleta tej metody. O ile koszt wybielenia zębów u stomatologa wynosi 500 – 800 zł za najtańszą metodę nakładkową, to cena jednego opakowania iBright wynosi zaledwie 199 zł. Różnica w cenie jest spora, nie ma natomiast żadnej różnicy w efektach. Czasami bywa i tak, że dentysta daje pacjentowi do stosowania w domu… zestaw do wybielania zębów iBright! Oczywiście cena wtedy jest wyższa, ponieważ płaci się też za samą wizytę.

Kup iBright już teraz! Prosto od producenta

Wielu stomatologów stosuje metodą nakładkową i wtedy na pierwszej wizycie zostaje pobrany wycisk do odpowiedniego dopasowania nakładki, a na drugiej instruuje, jak prawidłowo ją stosować oraz sprawdza jej stopień dopasowania. Pacjent później wszystko przeprowadza samodzielnie. Nakładki do wybielania zębów nie są jedyną opcją. Można również skorzystać z droższej metody. Specjalna lampa do wybielania zębów wymaga nawet czterech wizyt u stomatologa i wysupłania niemal 2000 zł.

Kolejny sposób na przebarwienia w gabinecie dentystycznym to założenie koron lub licówek, co sprawdza się w przypadku wyjątkowo dużych przebarwień i zębów martwych. Koszt, bagatela, nawet 1500 zł za 1 ząb.

Jedno jest pewne – jeżeli jeszcze nie wiesz, jak wybielić zęby skutecznie i zarazem najtaniej, to urządzenie do wybielania zębów iBright jest właśnie odpowiedzią.

 

Jak wybielić zęby innym sposobem?

Ludzie stosują różne metody na wybielanie zębów, ale skuteczność wielu z nich pozostawia sporo do życzenia. Dużą popularnością cieszą się domowe sposoby na wybielenie zębów czyli takie specyfiki jak: sól, soda oczyszczona lub cytryna. Ich zaletą jest niewątpliwie niska cena. Efekty? Różnie z tym bywa, ale raczej trudno o pełne zadowolenie. Trzeba także mieć świadomość, że przy okazji można sobie zaszkodzić i zniszczyć szkliwo.

Z kolei wybielanie zębów z użyciem specjalnych past wybielających w zasadzie mija się z celem. Trudno znaleźć pozytywne opinie na temat skuteczności preparatu. Większość osób uważa, że to jedynie wyrzucanie pieniędzy w błoto. Oczywiście są też dostępne inne preparaty i urządzenia do wybielania zębów, które działają na podobnej zasadzie jak iBright. Jednak w testach porównawczych iBright jest zawsze ocenianie najwyżej.

Dlaczego więc warto wybielać zęby zestawem iBright? Z kilku powodów:

 • Wysoka skuteczność i bielsze zęby na długo (trwałość efektów jednak zależy od stylu życia);
 • Innowacyjne i przede wszystkim bezpieczne składniki, które nie niszczą szkliwa (produkt przebadany laboratoryjnie);
 • Przejrzysta instrukcja i łatwość stosowania;
 • Niższa cena w porównaniu do metod wykorzystywanych u stomatologa, a jednocześnie identyczne efekty;
 • Wybielanie bez wychodzenia z domu;
 • Piękny uśmiech i większa pewność siebie.

4.4/5 - (8 votes)

Źródło:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tooth_whitening
https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/ten-tips/10-tips-to-look-after-your-teeth

Pozostałe artykuły dotyczące wybielania zębów:
Domowe sposoby na wybielenie zębów – sposoby na białe zęby
Żel do wybielania zębów – najlepszy wybielacz do zębów
Wybielanie zębów węglem – czy jest bezpieczne? Jak stosować?
Wybielanie zębów metodą nakładkową – czy warto?
Ile kosztuje wybielanie zębów? Przegląd wszystkich sposobów


Artykuł opublikowano: 31 stycznia 2019
Artykuł zaktualizowano: 28 lutego 2019

Dodaj komentarz