Jak szybko zasnąć? Czyli o tym co zrobić, żeby zasnąć

Długi, mocny i nieprzerwany sen jest podstawą ludzkiego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. Aby mógł być właśnie taki, trzeba zrobić wszystko, by wieczorem zasnąć jak najszybciej – żeby móc przespać kilka pełnych godzin. Wiele osób boryka się jednak z tym, by móc usnąć zaraz po położeniu się do łóżka. Jak można sobie z tym poradzić i jak szybko zasnąć spokojnie każdej nocy? Istnieje na to sposób sprawdzony i naprawdę skuteczny.

Jak szybko zasnąć? Z pomocą przychodzą tabletki na sen Sleep Well

Jak szybko zasnąć - Sleep Well

Kliknij tutaj, aby kupić tabletki Sleep Well

W życiu niejednokrotnie można usłyszeć od wielu osób problemy typu: „nie mogę zasnąć”, „nie mogę spać”. Są to kłopoty dość powszechne, ponieważ szybki rytm życia, kłopoty albo bezsenność, przyczyniają się do tego, że wieczorem przez długie godziny leży się w łóżku, nie mogąc usnąć. Później często sen jest niespokojny i przerywany, skutkując złym samopoczuciem w ciągu dnia. Tak więc, co zrobić żeby zasnąć?

Można tutaj postawić na sposób w pełni skuteczny, czyli tabletki na sen Sleep Well, które to są suplementem diety zawierającym ważną dla snu melatoninę. Już jeden jej miligram pomaga z zaburzeniami snu, które to są związane z nieprawidłowym rytmem biologicznym organizmu. Zażycie tabletki Sleep Well z melatoniną na krótko przed położeniem się spać na pewno poprawi stan nocnego wypoczynku. Co więcej, suplement ten zawiera również magnez, który wspiera prawidłowe działanie melatoniny, skracając tym samym czas oczekiwania na zaśnięcie oraz wydłużając fazę snu głębokiego.

Inne składniki suplementu także są bardzo pomocne, a zarazem przyjazne dla organizmu. Pozwalają one m.in. na odprężenie i przywrócenie prawidłowego biorytmu. Warto tutaj zaznaczyć, że problem dotyczący tego jak szybko zasnąć, pojawia się w wielu sytuacjach. Może doskwierać w domu – co będzie związane ze stresem, pracą na zmiany czy zaburzonym wydzielaniem melatoniny. Jednak może on pojawić się także w podróży. Będzie to związane z noclegiem w nowym miejscu, a jeszcze bardziej odwiedzaniem krajów objętych innymi strefami czasowymi. We wszystkich takich sytuacjach rozwiązaniem problemu będą właśnie tabletki Sleep Well, normujące nocny wypoczynek i wpływające na zdrowy sen.

 

Co zrobić, żeby zasnąć bez stosowania tabletek?

Sposoby na sen

Jeśli chodzi o sposoby na zaśnięcie, spróbować można tzw. domowych rozwiązań.

Pierwszym z nich będzie na pewno uregulowanie dziennego rytmu, to znaczy wstawanie oraz zasypianie codziennie o tej samej porze. Jednocześnie warto unikać drzemek w ciągu dnia, bo mogą one przeszkadzać w wieczornym zasypaniu (znacznie je przedłużając).

Drugim sposobem będzie wpływanie na organizm, to znaczy zmęczenie fizyczne późnym popołudniem i unikanie wieczorem zbyt silnego, pobudzającego światła (także takiego pochodzącego z telefonów i komputerów).

Kliknij tutaj, aby kupić tabletki Sleep Well

Trzecim sposobem, który może pomóc z problemem powolnego zasypiania i dobrze spać przez całą noc, będzie odpowiednie dobranie tego co (i kiedy) zje się oraz wypije wieczorem. Ostatni posiłek powinien zostać zjedzony przynajmniej dwie godziny przed położeniem się spać. Nie może być to obfita obiadokolacja, ale coś lekkiego – jednak w miarę sycącego (np. kanapka z pieczywem pełnoziarnistym). Należy mieć bowiem na względzie to, że w nocy funkcje trawienne są uśpione, w związku z czym z pełnym żołądkiem ciężko jest usnąć. Kolacja powinna zawierać jednak komponent węglowodanowy. Dzięki nim organizm może bowiem przyswoić z pokarmów tryptofan (aminokwas). Jego brak może zaś prowadzić do zaburzeń rytmu snu, bo w ciele nie wytworzy się odpowiednia ilość melatoniny. Wieczorem trzeba unikać produktów z kofeiną, a także alkoholu (który spłyca sen i powoduje nocne pobudki). Dobrze zaś napić się ciepłego mleka albo herbaty ziołowej (z melisy, głogu czy kozłka lekarskiego).

Trzeba jednak pamiętać, że wymienione powyżej metody mogą być pomocne, jednak nie będą w pełni skuteczne, a czasem też po prostu trudne w przeprowadzeniu (jak np. wstawanie i zasypianie o jednakowej godzinie czy zbilansowana kolacja o odpowiedniej porze).Skutecznym sposobem na to jak szybko zasnąć (i przespać spokojnie całą noc), będą jedynie tabletki Sleep Well, których skład wpłynie właściwie na różne aspekty funkcjonowania organizmu i dzięki temu zadziała całościowo. Oczywiście domowe sposoby na bezsenność oraz na to jak szybko zasnąć warto jednak stosować – będą one wtedy dobrym wsparciem dla tabletek.

 

Jak zasnąć i się wyspać? Czyli jak działają tabletki Sleep Well

Nie mogę spać - szybkie zasypianie

Aby sen był pełny, zdrowy i zapewniający prawidłowe funkcjonowanie każdego dnia, organizm musi mieć prawidłowy naturalny biorytm. To właśnie jego działanie wspierają tabletki na sen Sleep Well, a mówiąc dokładniej zawarte w nich ekstrakty roślinne. Wpływają one pozytywnie na regulację poziomu melatoniny, która to zawsze sygnalizuje ciału, że pora na sen (wskazując organizmowi kiedy jest noc, a kiedy dzień). O tym jak szybko zasnąć i należycie się odprężyć, decydują także inne składniki tabletek. Działanie suplementu Sleep Well jest bowiem jeszcze szersze, ponieważ zawarte w nim składniki wpływają na różne funkcje:

  • magnez: zajmuje się regulacją pracy neuroprzekaźników oraz wytwarzaniem melatoniny. Działa też wyciszająco na układ nerwowy;
  • ekstrakt z kwiatu głogu dwuszyjkowego: działa uspokajająco i relaksująco, dzięki czemu poprawia jakość snu;
  • ekstrakt z liści melisy lekarskiej: zmniejsza uczucie stresu, pozwala się odprężenie i w efekcie pomaga w zaśnięciu. Jest to dużą pomocą przy redukcji rozdrażnienia i w stanach przewlekłego zmęczenia;
  • ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego: ma silne działanie relaksująco-uspokajające, pomaga się odprężyć i szybko zasnąć;
  • niacyna: dobrze wpływa na układ nerwowy – kojąc nerwy i zapewniając harmonię psychiczną (co sprzyja zasypianiu);
  • ekstrakt z kopru ogrodowego: zmniejsza napięcie mięśniowe, pomaga się wyciszyć;
  • witamina B6: wpływa na redukcję rozdrażnienia, ale przede wszystkim ma korzystne działanie związane z pracą serca i ciśnieniem krwi. Reguluje też aktywność hormonalną.

Kliknij tutaj, aby kupić tabletki Sleep Well

Warto również dodać, że zawarte w tabletkach ekstrakty roślinne i witaminy są bezpieczne dla organizmu, a do tego wiążą się z dodatkowymi korzyściami, takimi jak np. możliwość pozbycia się chrapania. Zażycie jednej tabletki Sleep Well na około 30 minut przed zaśnięciem uspokoi i i odpręży, pozwoli też na szybkie zaśnięcie i uzyskanie dobrej jakości snu, przynosząc tym samym naprawdę wiele korzyści.

4/5 - (5 votes)

Pozostałe artykuły dotyczące snu:
Domowe sposoby na bezsenność – co na problemy ze snem?

 

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Insomnia
https://www.sleepfoundation.org/insomnia/content/what-causes-insomnia
https://www.sleepfoundation.org/insomnia/content/what-is-insomnia


Artykuł opublikowano: 29 stycznia 2019
Artykuł zaktualizowano: 28 lutego 2019

Dodaj komentarz