Ile kosztuje wybielanie zębów? Przegląd wszystkich sposobów

Nie od dziś wiadomo, że uśmiech jest naszą wizytówką. Niestety nie każdy może pochwalić się naturalnie białymi zębami. Bardzo często ich powierzchnia staje się poszarzała pod wpływem np. papierosów, alkoholu, czy też słodyczy. Powodów może być wiele. Niektóre osoby pomimo zdrowej diety i odpowiedniej pielęgnacji nigdy nie osiągną pożądanego odcienia szkliwa. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę profesjonalne wybielanie zębów, które można przeprowadzić zarówno w gabinecie dentystycznym, jak i samodzielnie.

Cennik wybielania zębów – przegląd

Metoda Cena
Gabinet dentystyczny 3 000 zł
Zestaw do wybielania zębów iBright 180 zł
Metoda nakładkowa 1 000 zł
Lampa UV 3 000 zł

 

Ile kosztuje wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym?

Ile kosztuje wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Niejedna osoba jest zainteresowana tym, ile kosztuje wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Wiele zależy od cennika danego specjalisty. Istotne jest jednak to, aby podczas podejmowania decyzji nie kierować się wyłącznie niską ceną. Duże znaczenie ma renoma wybranego przez nas stomatologa. Musimy mieć gwarancję, że pracuje on na materiałach najwyższej jakości. Koszt wybielania zębów w tym przypadku zależy od tego, jaki efekt końcowy należy uzyskać. Zwykle niezbędne są 2-4 zabiegi. Cena za jeden zabieg waha się od 600 – 1000 zł. Uśredniając wybielanie zębów u dentysty może kosztować na około 3000 zł. Warto również wziąć pod uwagę, że zabiegi muszą być przeprowadzane w określonym odstępie czasowym. Jest to dość problematyczne, gdy wybrany przez nas gabinet stomatologiczny znajduje się daleko od naszego miejsca zamieszkania. Oczywiście o wiele lepiej jest zapłacić więcej, a mieć gwarancję, że wybielanie zostanie przeprowadzone zgodnie z aktualnie obowiązującymi standardami.

Efekt wybielania zębów u dentysty jest zwykle długotrwały. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, ile będzie się on utrzymywać. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zwykle jednak biały uśmiech będzie utrzymywać się przez około 2-4 lata. Trzeba jednak pamiętać, że żaden profesjonalista nie podejmie się wybielania chorych zębów, które posiadają wyraźne ubytki. Istotny jest także stan jamy ustnej. Może okazać się, że przed wybieleniem konieczne będzie kompleksowe leczenie. Najważniejsze jest jednak zdrowie naszego uzębienia.

 

Ile kosztuje wybielanie zębów za pomocą zestawu iBright?

Ile kosztuje wybielanie zębów za pomocą zestawu iBright?

Kup iBright już teraz! Prosto od producenta

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest dla wielu osób zbyt drogie. Nie każdy może pozwolić sobie na taką usługę. Warto również podkreślić, że tylko niewielka część kwoty, którą musimy zapłacić to materiały. Właśnie dlatego coraz więcej osób jest zainteresowanych wybielaniem zębów w zaciszu własnego domu. Nie niesie to za sobą żadnego zagrożenia, o ile tylko wybierzemy odpowiednie produkty. Z całą pewnością powinniśmy zrezygnować ze specyfików, które znajdują się na półce w każdym supermarkecie. Ich skuteczność nie jest zadowalająca, a ponadto możemy nabawić się nadwrażliwości szkliwa. Prawdziwą rewolucją na rynku stał się zestaw iBright. Zdobył on uznanie wśród osób z całego świata. Ponadto jest on polecany nawet przez ekspertów, co stanowi najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości.

Za zestaw iBright należy zapłacić około 180 zł. Składa się on z żelu wybielającego o pojemności 15 ml, a także lampy LED 5W. Ponadto opakowanie zawiera silikonową nakładkę na zęby, wzornik kolorów, chusteczki wybielające z fluorem, a także sprej przygotowujący. Produkt pozwala nam wybielić zęby nawet o 14 tonów. Skutecznie radzi sobie z przebarwieniami. Producent zapewnia, że jest to skuteczny zamiennik tradycyjnych nakładek wybielających. Dodatkowym plusem jest fakt, że możemy rozjaśnić nie tylko cały łuk, ale również pojedyncze zęby, a nawet ich fragmenty. Pierwszego dnia kuracji preparat musi znajdować się na szkliwie około 30 minut, jednak kolejne zabiegi będą znacznie krótsze (10-15 minut). Możemy przeprowadzić sesje pięciodniową lub siedmiodniową. Oczywiście wybielania nie przeprowadzamy codziennie. W przypadku kuracji pięciodniowej produkt musi zostać użyty pierwszego oraz ostatniego dnia. Terapia siedmiodniowa wymaga przeprowadzenia sesji wybielającej pierwszego, czwartego, a także siódmego dnia.

Jeśli chodzi o sam proces wybielania, to jest on niezwykle prosty. Nie potrzebujemy do tego specjalnych umiejętności. W pierwszej kolejności należy popsikać chusteczkę sprejem przygotowującym. Przecieramy nią zęby przez około minutę. Nakładkę przymocowujemy do lampy ledowej, a następnie pokrywamy ją żelem wybielającym. Tak przygotowaną nakładkę możemy umieścić w jamie ustnej. Ile kosztuje wybielanie zębów za pomocą iBright? Wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeden zestaw wystarczy nam na jedną kurację. Nawet, jeśli będziemy musieli wykonać ich kilka, to koszt całkowity będzie kilkakrotnie niższy niż w przypadku wybielania u dentysty. Efekty kuracji iBright utrzymują się tak długo, jak w przypadku profesjonalnego wybielania. Może być to więc kilka lat.

 

Ile kosztuje wybielanie zębów metodą nakładkową?

Ile kosztuje wybielanie zębów metodą nakładkową?

Wybielanie zębów metodą nakładkową powoli odchodzi już w zapomnienie. W dużej mierze wynika to z faktu, że jest to metoda, która wymaga czasu. Pierwszych efektów nie zauważymy więc po kilkunastu dniach. Trzeba także wspomnieć, że duże znaczenie ma tutaj systematyczność. Gotowe nakładki, które można spotkać w sieci nie cieszą się pozytywną opinią stomatologów. Jeśli więc bierzmy pod uwagę wybielanie za pomocą tej metody, to powinniśmy zgłosić się po pomoc specjalisty. Cennik wybielania zębów techniką nakładkową jest bardzo zróżnicowany. Średni koszt to około 800-1000 zł. Lekarz przygotowuje dla nas specjalnie przygotowaną nakładkę wybielającą. Musimy nosić ją przez kilka godzin dziennie. Wiele osób zakłada ją na całą noc, co skraca nieco czas trwania kuracji (będzie ona trwać około 14 dni). Metoda ta wymaga dwukrotnej wizyty u stomatologa. Na pierwszej z nich zostanie pobrany wycisk. Na drugiej wizycie specjalista sprawdzi, czy nakładka jest dobrze dopasowana. Jak w każdym przypadku może okazać się, że będzie konieczne wykonanie kilku sesji. Minusem jest fakt, że muszą być one poprzedzone odstępem czasowym. Ponadto najlepszy efekt wybielania utrzymuje się zaledwie pół roku. Z tego względu kurację należy systematycznie powtarzać.

 

Ile kosztuje wybielanie zębów przy użyciu lampy?

Ile kosztuje wybielanie zębów przy użyciu lampy?

Na rynku spotkamy się z zestawami, które składają się z pasków wybielających oraz lampy UV. Producenci zapewniają nas, że jej działanie jest niemal dwukrotnie mocniejsze, niż w przypadku lampy dentystycznej. Za taki zestaw zapłacimy około 500 zł. Należy jednak podejść do tego ostrożnie. Specjaliści są sceptycznie nastawieni do tej technologii. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zbyt mocne promieniowanie może trwale uszkodzić szkliwo. Być może uda nam się wybielić zęby o kilka tonów, jednak nie warto ryzykować zdrowia zębów. O wiele bezpieczniej jest skorzystać z usługi wybielania lampą w gabinecie dentystycznym. W takim przypadku cena wybielania zębów będzie wynosić około 2500 – 3500 zł. Plusem jest fakt, że efekty nie będą utrzymywać się kilka miesięcy (jak w przypadku pasków), a kilka lat. Sesja wybielająca może być przeprowadzona wyłącznie na zdrowych zębach.

 

Koszt wybielania zębów za granicą

Niestety leczenie i wybielanie zębów za granicą jest bardzo drogie. Wiele osób, które na co dzień żyją w obcym kraju odwiedzają gabinety dentystyczne podczas urlopu w Polsce. W UK za jedną sesję wybielającą w gabinecie dentystycznym możemy zapłacić około 1500 – 2000 zł. Jeśli będziemy potrzebować 3 lub 4 zabiegi, to koszt całkowity będzie skrajnie wysoki.

Rozważając wybielanie zębów należy wziąć pod uwagę przede wszystkim zestaw iBright, a także wybielanie dentystyczne za pomocą lampy. Atutem pierwszego rozwiązania jest z pewnością niska cena. Plusem jest to, że wysyłka odbywa się na terenie całego świata, co z pewnością usatysfakcjonuje osoby mieszkające zagranicą. W pierwszej kolejności warto wypróbować tę metodę. Dotyczy to w szczególności osób, które nie dysponują dużą ilością wolnej gotówki.

4/5 - (2 votes)

Pozostałe artykuły dotyczące wybielania zębów:
Domowe sposoby na wybielenie zębów – sposoby na białe zęby
Skuteczne wybielanie zębów – jak wybielić zęby w 8 dni?
Wybielanie zębów węglem – czy jest bezpieczne? Jak stosować?
Wybielanie zębów metodą nakładkową – czy warto?
Żel do wybielania zębów – najlepszy wybielacz do zębów


Artykuł opublikowano: 23 lutego 2019
Artykuł zaktualizowano: 28 lutego 2019

Dodaj komentarz