Domowe sposoby na wybielenie zębów – sposoby na białe zęby

Na nieestetyczny kolor zębów wpływają różne czynniki. Nie bez znaczenia pozostaje codzienna dieta, wiek czy fakt przyjmowania niektórych używek oraz leków. Sam poziom utrzymywanej higieny jest również bardzo ważny. Naturalna barwa uzębienia uwarunkowana jest genetycznie, przez co nie zawsze jest ona śnieżnobiała. Aby efektywnie wybielić zęby, nie trzeba na szczęście decydować się na kosztowne zabiegi. Istnieją bowiem metody, które z powodzeniem przetestować można samodzielnie. Jak wybielić zęby w domu tanio i skutecznie?

Najlepszy domowy sposób na białe zęby

wybielacz do zębów

Kup iBright już teraz! Prosto od producenta

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie jak wybielić zęby, warto wybrać rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo stosowania. Dla wielu osób nie bez znaczenia pozostaje także szybkość, z jaką uzyskać można oczekiwane rezultaty. Najbardziej praktycznym i niedrogim sposobem na domowe wybielanie zębów jest zastosowanie specjalnego żelu iBright. Ten unikalny produkt to rewolucyjny wybielacz do zębów, który pozwala na uzyskanie doskonałego efektu w ciągu zaledwie kilku dni kuracji. Podstawowym składnikiem bazowym iBright jest nadboran sodu, będący organicznym źródłem aktywnego tlenu. Ten naturalny związek nie tylko przyspiesza efektywność wybielania, ale jednocześnie zapewnia znacznie lepszą oksydację. Zawarte w iBright składniki uwalniają atomy tlenu, które wykazują efektywność w niwelowaniu nieestetycznych zmian zarówno zębów pojedynczych oraz ich fragmentów, jak i całych łuków zębowych. Dzięki obecności kryształków hydroksyaptytowych, żel może łatwiej przywierać do przebarwień i jest w stanie utworzyć na powierzchni zębów dodatkową warstwę ochronną. Ze względu na całkowicie naturalne pH, preparat pozostaje bezpieczny dla szkliwa i nie naraża go na żadne uszkodzenia związane z procesem wybielania. Formuła żelu opracowana została w taki sposób, aby jak najbardziej skrócić oczekiwanie na zadowalający efekt wizualny. Kilkudniowa kuracja iBright jest również znacznie tańsza od specjalistycznego zabiegu wybielania przeprowadzanego przez stomatologa.

 

Wybielanie zębów za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego

węgiel aktywny - sposoby na wybielenie zębów

Istnieją różne domowe sposoby wybielania zębów. Do najpopularniejszych należy zastosowanie węgla aktywnego, czyli preparatu wykazującego silne właściwości adsorpcyjne. Ta całkowicie organiczna substancja dostępna jest bez recepty w każdej aptece, zwykle w formie tabletek lub kapsułek. Węgiel aktywny stosowany jest przede wszystkim w leczeniu biegunek i zatruć pokarmowych, jednak z powodzeniem nadaje się także do wybielania zębów. W tym celu należy połączyć 2-3 kapsułki węgla aktywnego z łyżką oleju kokosowego, a następnie kilka razy w tygodniu szczotkować taką mieszanką płytkę nazębną. Zastosowanie tej metody pozwala na uzyskanie natychmiastowego efektu czystszych, jaśniejszych oraz pięknie wypolerowanych zębów. Warto jednak pamiętać, aby unikać szczotkowania węglem aktywnym w przypadku szczególnie wrażliwego uzębienia. Lepszym rozwiązaniem będzie wówczas zwykłe płukanie jamy ustnej nierafinowanym olejem kokosowym. Ten sposób wybielania to jednocześnie znana, ajurwedyjska metoda oczyszczenia organizmu z toksyn oraz leczenia wielu chorób. Pozwala na uzyskanie działania nie tylko rozjaśniającego, ale również przeciwwirusowego i antybakteryjnego. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, należy każdego poranka, przed umyciem zębów i na czczo, płukać jamę ustną jedną łyżką stołową oleju. Metoda ta wymaga nieco wytrwałości, ponieważ zauważalne efekty pojawiają się po upływie kilkunastu tygodni. Poza kokosowym, zastosować można także olej sezamowy, lniany, słonecznikowy lub rzepakowy.

 

Kurkuma do rozjaśniania zębów

kurkuma - sposoby na białe zęby

Sprawdzone, domowe sposoby na wybielenie zębów obejmują również stosowanie niektórych przypraw. Dotyczy to zwłaszcza odmian pozyskiwanych z różnych orientalnych roślin, takich jak chociażby indyjski ostryż długi. Słynna kurkuma wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze, dzięki czemu doskonale nadaje się do odkażania zębów oraz nadawania im jaśniejszej barwy. Najlepiej stosować ją w formie sproszkowanej, dwa razy w tygodniu. Kurkumę dodać można do używanej pasty lub płukanki, bądź też stworzyć własną, całkowicie naturalną bazę do mycia zębów. W tym celu stworzyć można mieszankę z dodatkiem oleju kokosowego oraz miętowego olejku eterycznego. Gotową miksturą należy myć zęby tak samo, jak zwykle. Zauważalną różnicę odnotować można już po kilku dniach stosowania kurkumy.

 

Jak wybielić zęby domowym sposobem – owoce

owoce - sposób na białe zęby

Pewne właściwości wybielające posiadają także niektóre owoce. Truskawki zawdzięczają je wysokiej zawartości kwasu jabłkowego, który poza pobudzaniem pracy jelit, stosowany bywa także w kosmetyce. Aby wykorzystać ten owoc do rozjaśniania, najlepiej rozgnieść jego część bezpośrednio na zębach i pokryć ich powierzchnię miąższem. Po upływie kilku minut, należy oczyścić jamę ustną z pomocą szczoteczki i nici dentystycznej. Zęby warto dokładnie umyć także przed rozsmarowaniem truskawek.

Do wybielania bardzo dobrze nadaje się również banan. Jego skórka jest niejadalna, ale jej wewnętrzna strona zawiera wiele witamin i minerałów. Należą do nich m.in. fluor, fosfor, magnez, potas czy wapń, które razem działają rozjaśniająco na szkliwo. Aby wykorzystać skórkę banana do wybielania, wystarczy przez ok. dwie minuty intensywnie pocierać nią umyte zęby. Korzystnie na stan uzębienia wpływa również spożywanie jabłek. Owoce te usuwają bakterie odpowiedzialne za uszkodzenia zębów, a także wzmacniają dziąsła. Wynika to z naturalnej twardości miąższu oraz wysokiej zawartości wody – właściwości te sprawiają, że niwelowanie złogów kamienia oraz odzyskiwanie naturalnej barwy uzębienia przebiega znacznie efektywniej po włączeniu jabłek do diety. Podobne działanie wykazują również gruszki.

 

Wybielanie zębów pestkami, orzechami i migdałami

orzechy - sposób na wybielenie zębów

Ze względu na swoją twardość, pestki, orzechy oraz migdały działają na powierzchnię zębów w sposób ścierający. Przyczyniając się usuwania kamienia nazębnego, wspomagają proces rozjaśniania. Spożywając nasiona słonecznika, pestki dyni, migdały, pistacje, orzechy włoskie, laskowe, ziemne, brazylijskie, pekan czy nerkowce, zyskać można nie tylko pożądane właściwości wybielające, ale również potężne wartości odżywcze.

Sprawdzając domowe sposoby na białe zęby, lepiej jest unikać sody oczyszczonej. Nieorganiczny wodorowęglan sodu także jest w stanie mechanicznie oczyścić zęby z nieestetycznego osadu, po prostu ścierając go ze szkliwa. Metoda polegająca na szczotkowaniu wodą z dodatkiem sody oczyszczonej grozi niestety wystąpieniem nadwrażliwości zębów, bądź też poważnym uszkodzeniem ich powierzchni.  

 

Podsumowanie

Zastanawiając się, jak wybielić zęby domowym sposobem należy pamiętać, że nie wszystkie tego typu metody są bezpieczne. W porównaniu do zabiegów stomatologicznych, ich stosowanie jest oczywiście mniej kosztowne. Stosując sprawdzony żel wybielający iBright można mieć pewność, że cała kuracja odbędzie się bezpiecznie, szybko i niedrogo. Warto się na nią zdecydować, bowiem żółto-brązowy nalot to problem nie tylko estetyczny, ale często również zdrowotny.

5/5 - (1 vote)

Pozostałe artykuły dotyczące wybielania zębów:
Żel do wybielania zębów – Najlepszy wybielacz do zębów
Skuteczne wybielanie zębów – jak wybielić zęby w 8 dni?
Wybielanie zębów węglem – czy jest bezpieczne? Jak stosować?
Wybielanie zębów metodą nakładkową – czy warto?
Ile kosztuje wybielanie zębów? Przegląd wszystkich sposobów


Artykuł opublikowano: 18 lutego 2019
Artykuł zaktualizowano: 28 lutego 2019

Dodaj komentarz