Chrom – TOP 10 tabletek z chromem – Ranking 2019

Chrom jest niezbędnym pierwiastkiem śladowym, który poprawia działanie insuliny i wpływa na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów. Chrom może być stosowany jako dodatek do utraty wagi i do poprawy kontroli cukru we krwi u osób z cukrzycą. W tym artykule przedstawiamy ranking 10 suplementów zawierających chrom.

Ranking tabletek z chromem

Tabletki z chromem

1. CHROM PLUS

CHROM PLUS 60 TABLETEK

CHROM PLUS – suplement diety został opracowany specjalnie dla osób, które dbają o ilość cukrów przyjmowanych wraz z pożywieniem, także podczas odchudzania. Zawiera chrom oraz ekstrakt z kory cynamonowca, które przyczyniają się do utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi, a także zestaw witamin mających znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

2. MITO PHARMA CHROM TRÓJWARTOŚCIOWY MSE

MITO PHARMA CHROM TRÓJWARTOŚCIOWY MSE 120 TABLETEK

Firma MSE dr Enzmann jest wiodącym producentem suplementów diety w Niemczech. Od 40 lat nieustannie tworzy najwyższej jakości preparaty oraz gwarantuje niezmienność składu. Preparat chrom trójwartościowy MSE to w 100% naturalny chrom powiązany z mikroalgą spiruliną platensis. Ma gwarantowany najwyższy stopień wchłaniania. Chrom jest składnikiem tolerancji glukozy i odgrywa bardzo ważną rolę w metabolizmie węglowodanów i tłuszczów. Algi zawarte w preparacie nie są pozyskiwane z morza, lecz z jezior sodowych – dzięki temu są ubogie w jod i odpowiednie dla osób wrażliwych na ten pierwiastek.

3. BIO-CHROM

BIO-CHROM 30 TABLETEK

Każda tabletka Bio-Chromu zawiera 50 mikrogramów tego mikroelementu w każdej tabletce. Chrom stosowany w produkcie Bio-Chrom jest związany organicznie, co oznacza, że jest on związany z drożdżami i naturalnymi aminokwasami (drożdżami chromowymi). Wykazuje  doskonałą biodostępność w organizmie, zapewniając jej 10-krotnie większą absorpcję niż inne zatwierdzone źródła chromu.

4. OLIMP CHITOSAN + CHROM

OLIMP CHITOSAN + CHROM 30 KAPS.

Preparat przeznaczony dla osób dorosłych, aktywnych fizycznie i dbających o kondycję, dążących do utrzymania prawidłowej masy ciała, odchudzających się. Chitosan to włókno pokarmowe izolowane z pancerzy skorupiaków, o właściwościach żelujących i absorpcyjnych. Zawarty w preparacie chrom przyczynia się do prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych, takich jak węglowodany i tłuszcze, pomaga także w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Prawidłowy poziom glukozy we krwi pozwala uniknąć ataków głodu i podjadania między posiłkami.

5. OLIMP CHROM ACTIV

OLIMP CHROM ACTIV 60 TABLETEK

Preparat przeznaczony w celu uzupełnienia zapotrzebowania organizmu na chrom, w szczególności dla osób u których występuje duży apetyt na słodycze, odchudzających się, z nadwagą i otyłych.

6. NATURELL CHROM ORGANICZNY + B3

NATURELL CHROM ORGANICZNY + B3 60 TABLETEK

Naturell Chrom organiczny z witaminą B3 to suplement diety przeznaczony do codziennego stosowania w celu wsparcia utrzymania prawidłowego poziomu glukozy oraz prawidłowego metabolizmu. Przeznaczony dla osób dorosłych.

7. CHROM ORGANICZNY Z NIACYNĄ

CHROM ORGANICZNY Z NIACYNĄ 100 TABETEK

Zawarta w preparacie niacyna przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i funkcji psychologicznych, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Dodatkowo, chrom przyczynia się do prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych i właściwego poziomu glukozy we krwi. W celu odpowiedniej suplementacji diety w te składniki zaleca się stosowanie 1 tabletkę dziennie.

8. VEGANICITY CHROM ORGANICZNY

VEGANICITY CHROM ORGANICZNY 60 TABLETEK

Produkt odpowiedni dla wegan i wegetarian zaaprobowany przez Vegan Society®. Substancje aktywne: chrom (pikolinian), witamina B3 (amid kwasu nikotynowego. Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka dziennie w trakcie posiłku.

9. VITADIET CHROM ORGANICZNY 200 MCG

VITADIET CHROM ORGANICZNY 200 MCG 60 TABLETEK

CHROM organiczny 200 µg w postaci pikolinianu. Zalecana dzienna porcja do spożycia przez dorosłych: W celu uzyskania zamierzonego efektu należy stosować 1 tabletkę/dzień. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz osób z indywidualnym brakiem tolerancji na którykolwiek ze składników preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

10. CHROM PIKOLINIAN 200MCG

CHROM PIKOLINIAN 200MCG 100 TABLETEK

Produkt Swanson z Chromem wspiera odchudzanie oraz korzystnie wpływa na procesy metaboliczne. Chrom wraz z insuliną reguluje przyswajanie cukru oraz metabolizm kwasów tłuszczowych. Jego udział w przemianie materii sprawia, że jest on niezbędny przy redukcji masy ciała. Chrom może obniżać także stężenie cholesterolu i trójglicerydów. Pikolinian chromu jest formą chelatową i dlatego jest bardzo dobrze przyswajalny przez organizm.

Rate this post

Artykuł opublikowano: 2 lipca 2019
Artykuł zaktualizowano: 2 lipca 2019

Dodaj komentarz